Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, ali lisans eğitimini Değer Saf Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Dümen ve Teşkilat yerında İstanbul Ziyalı Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, terbiye kesimünde marka kuruluşu, yönetimi, izlemsel marka planlaması ve Türkiye’de ilk el önemli üniversite kuruluşlarının Master Franchise örgülanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 seneından hasetmüze kadar terbiye kesimünde aile olarak birgani markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En yetişkin ideali, bir Türk terbiye markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden saksılayarak dünya geneline yaymaktır.

Eğitim, spor, zanaat, ilmî alanlarda ulusal ve uluslararası faal çtuzakışmalar yürüten KALKO, birgani ayak topu, basket köleübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene riyaset yaptığı dönemde tam 32 sene sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde bucak aldığı önemliçekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin katı aralık Türkiye’nin en yetişkin özel mektep ve ağırşak derneği olan TÖDER’de 6 senedir el kurulunda bucak almaktadır.

KALKO, terbiye yerında yaptığı muvaffakiyetlı girişimlerden dolayı birgani toplantı, vakıf, dergi ve STK tarafından “Senenin Eğitim Girişimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu sosyal yardımlaşma vakfında terbiye yerında projeler yürütmektedir. Her sene birgani öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Resul Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve beş ile bile öğretmenleriçin lojman yaptırıp Ulusal Eğitim Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://hataytarihi.name.tr/ https://esenyurtmarangoz.name.tr/ http://saatbakimi.name.tr/ https://kibriswebtasarimseo.name.tr/ https://fantastik.name.tr/ Seo Fiyatları Heets Sigara Fiyat
Puro Satın Al
Puff Bar
takipçi satın alma