Official

“Official” kelimesi İngilizce kökenli bir sözcük olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “misyon” yahut “iş” demeına gelir. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na derece uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda idare ve hükümet teamüllerinde kullanılırdı.

Orantı Çağ boyunca, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise aracılığıyla atanmış bir görevliyi tarif etmek derunin kullanılmaya sarrafiyelandı. Bu görevliler, örneğin ülke daireleri yahut kiliselerde çeşitli teamüllerle mesuliyetli olan kişilerdi.

Giderek, “official” kelimesi daha geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut yetkili bir konumda bulunan rastgele bir kişuygun tarif etmek derunin kullanılmaya sarrafiyelandı. Günümüzde, “official” kelimesi alelumum hükümet, spor yahut iş dünyası üzere resmi bir konumda bulunan kişmüterakki yahut kurumları tarif etmek derunin kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Giderek, sözcük resmi yahut yetkili bir konumda bulunan rastgele bir kişuygun tarif etmek derunin kullanılmaya sarrafiyelamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://hataytarihi.name.tr/ https://esenyurtmarangoz.name.tr/ http://saatbakimi.name.tr/ https://kibriswebtasarimseo.name.tr/ https://fantastik.name.tr/ Seo Fiyatları Heets Sigara Fiyat
Puro Satın Al
Puff Bar
takipçi satın alma